treść artykułu treść artykułu

Siatkarki ŁKS Łódź zagrają dla chorych dzieci
W sobotę siatkarki ŁKS zagrają w meczu na szczycie II ligi kobiet z AZS LSW Warszawa. Dwie niepokonane drużyny zmierzą się o ligowe punkty, ale również zagrają dla chorych dzieci będących pod opieką Fundacji Gajusz.

 

Wspólnie z pracownikami i wolontariuszami fundacji siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego będą chciały pomóc nieuleczanie chorym dzieciom.

W Stowarzyszeniu ŁKS Siatkówka Żeńska trenuje obecnie ponad 70 dziewczynek w różnych grupach wiekowych. Do uprawiania sportu niezbędne jest zdrowie, jednak siatkarki ŁKS nie zapominają również o tych, którym go brakuje. W sobotę w meczu na szczycie II ligi kobiet zagrają dla chorych dzieci będących pod opieką Fundacji Gajusz.

Fundacja GAJUSZ
działa od 1998 roku, jej celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu. W trakcie budowy jest jedno z pierwszych w Polsce, stacjonarne hospicjum dla dzieci Jest to przedsięwzięcie trudne, niezwykle kosztowne, dlatego też w pomoc przy jego realizacji postanowiły włączyć się siatkarki ŁKS.

Łodzianki w najbliższą sobotę rozegrają mecz na szczycie II ligi kobiet. W hali przy al. Unii Lubelskiej 2 o godzinie 14 zmierzą się dwa niepokonane dotąd zespoły – ŁKS Commercecon Łódź i AZS LSW Warszawa. Wstęp na to spotkanie tak jak dotychczas będzie darmowy, jednak przy wejściu do hali staną wolontariusze Fundacji Gajusz z puszkami, do który zbierane będą fundusze na budowę i wyposażenie stacjonarnego hospicjum dla dzieci. Jedną z wolontariuszek fundacji jest również środkowa bloku łódzkiego zespołu, Karolina Suwińska, która z powodu urazu nie wystąpi w sobotnim meczu, ale wraz z zespołem będzie namawiała sympatyków piłki siatkowej do pomocy dzieciom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i mieszkańców naszego miasta wraz z rodzinami na mecz piłki siatkowej. W sobotę nie tylko będziemy mogli przezywać sportowe emocje, ale również pokażemy, że los nieuleczalnie chorych dzieci nie jest nam obcy.

 

ŁKS Commercecon Łódź – AZS LSW Warszawa

sobota, 1 grudnia, g. 14:00

hala MOSiR przy al. Unii Lubelskiej 2

 

Zagraj z nami dla chorych dzieci!

Komentarze artykułu Komentarze artykułu

Ocena artykułu Ocena artykułu

Średnia (0 Głosy)

Inne artykuły Inne artykuły

Nike Węgrów kolejnym rywalem w I lidze

W sobotę siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zmierzą się w kolejnym ligowym spotkaniu z Nike Węgrów. Łodzianki zagrają na trudnym terenie, ale liczą na kolejne punkty w ligowej tabeli.

Kadetki ŁKS SMS MG13 walczą o medale

Zespół kadetek ŁKS SMS MG13 od piątku do niedzieli walczyć będzie w Konstantynowie o medale mistrzostw województwa. To może być jeden z najbardziej wyrównanych turniejów finałowych w tej kategorii w...

Szybkie zwycięstwo z uczennicami SMS

Siatkarki ŁKS-u Łódź nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem we własnej hali najsłabszego w lidze zespołu SMS PZPS Szczyrk. Łodzianki wygrały w trzech szybkich setach i choć wciąż są na 4....

Przełamać się w meczu z SMS PZPS

Terminarz I ligi kobiet nie rozpieszcza siatkarek ŁKS Commercecon Łódź, które muszą teraz grać co trzy dni. Po środowym meczu z Ekstrimem Gorlice już w sobotę o g. 18:00 zagrają z SMS PZPS Szczyrk.

Ekstrim Gorlice wywiózł z Łodzi trzy punkty

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź przegrały czwarty mecz z rzędu. Tym razem musiały uznać wyższość drużyny Ekstrimu Gorlice, który wygrywając starcie z bezpośrednim rywalem w tabeli awansował na...

Czas na rewanż z Ekstrimem

Ełkaesianki w I rundzie fazy zasadniczej odniosły tylko jedną porażkę, przegrywając 0:3 z Ekstrimem Gorlice. W środę o g. 20:00 siatkarki ŁKS Commercecon Łódź mają doskonałą okazję do rewanżu.

Ligowe porażki siatkarek ŁKS

Nie był to najszczęśliwszy weekend dla ligowych zespołów siatkarek ŁKS. Grające w II lidze kobiet juniorki ŁKS II SMS MG13 Łódź wysoko przegrały z liderem swojej grupy, Wisłą Warszawa, z kolei...

Trudne mecz ełkaesianek w Świeciu i Warszawie

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź w sobotę rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem wyjadą do Świecia, gdzie ich przeciwnikiem będzie 5. w tabeli zespół Jokera. Drugoligowy ŁKS II SMS MG13 zagra w...

Bolesna porażka w Mysłowicach

Silesia Volley coraz poważniej myśli o grze w play-off I ligi kobiet. Mysłowiczanki pokonały w sobotę osłabionego wicelidera z Łodzi i gonią pierwszą ósemkę zaplecza ekstraklasy. Łodzianki rozegrały...

W sobotę mecz w Mysłowicach

Pierwszoligowy ŁKS Commercecon Łódź w sobotę zagra w ramach 14. kolejki z Silesią Volley w Mysłowicach. Łodzianki u siebie pokonały tego rywala 3:0, teraz nie będzie jednak tak łatwo.