treść artykułu treść artykułu

Siatkarki ŁKS Łódź zagrają dla chorych dzieci
W sobotę siatkarki ŁKS zagrają w meczu na szczycie II ligi kobiet z AZS LSW Warszawa. Dwie niepokonane drużyny zmierzą się o ligowe punkty, ale również zagrają dla chorych dzieci będących pod opieką Fundacji Gajusz.

 

Wspólnie z pracownikami i wolontariuszami fundacji siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego będą chciały pomóc nieuleczanie chorym dzieciom.

W Stowarzyszeniu ŁKS Siatkówka Żeńska trenuje obecnie ponad 70 dziewczynek w różnych grupach wiekowych. Do uprawiania sportu niezbędne jest zdrowie, jednak siatkarki ŁKS nie zapominają również o tych, którym go brakuje. W sobotę w meczu na szczycie II ligi kobiet zagrają dla chorych dzieci będących pod opieką Fundacji Gajusz.

Fundacja GAJUSZ
działa od 1998 roku, jej celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu. W trakcie budowy jest jedno z pierwszych w Polsce, stacjonarne hospicjum dla dzieci Jest to przedsięwzięcie trudne, niezwykle kosztowne, dlatego też w pomoc przy jego realizacji postanowiły włączyć się siatkarki ŁKS.

Łodzianki w najbliższą sobotę rozegrają mecz na szczycie II ligi kobiet. W hali przy al. Unii Lubelskiej 2 o godzinie 14 zmierzą się dwa niepokonane dotąd zespoły – ŁKS Commercecon Łódź i AZS LSW Warszawa. Wstęp na to spotkanie tak jak dotychczas będzie darmowy, jednak przy wejściu do hali staną wolontariusze Fundacji Gajusz z puszkami, do który zbierane będą fundusze na budowę i wyposażenie stacjonarnego hospicjum dla dzieci. Jedną z wolontariuszek fundacji jest również środkowa bloku łódzkiego zespołu, Karolina Suwińska, która z powodu urazu nie wystąpi w sobotnim meczu, ale wraz z zespołem będzie namawiała sympatyków piłki siatkowej do pomocy dzieciom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i mieszkańców naszego miasta wraz z rodzinami na mecz piłki siatkowej. W sobotę nie tylko będziemy mogli przezywać sportowe emocje, ale również pokażemy, że los nieuleczalnie chorych dzieci nie jest nam obcy.

 

ŁKS Commercecon Łódź – AZS LSW Warszawa

sobota, 1 grudnia, g. 14:00

hala MOSiR przy al. Unii Lubelskiej 2

 

Zagraj z nami dla chorych dzieci!

Komentarze artykułu Komentarze artykułu

Ocena artykułu Ocena artykułu

Średnia (0 Głosy)

Inne artykuły Inne artykuły

Karpaty pokonane, czas na lidera

Łodzianki kontynuują swoją dobrą passę występów w I lidze. Po zwycięstwie 3:0 nad siatkarkami Karpat Krosno mają już tylko jeden punkt straty do liderek tabeli, z którymi zmierzą się w niedzielę.

Z Karpatami o kolejne punkty

Wicelider tabeli I ligi kobiet, ŁKS Commercecon Łódź, już w najbliższą środę we własnej hali rozegra kolejny mecz ligowy. Łodzianki w walce o punkty zmierzą się z zespołem Karpat Krosno.

Porażka w II lidze i wygrana w lidze juniorek

Juniorki ŁKS SMS MG13 Łódź w sobotę odebrały surową lekcję siatkówki od zespołu AZS AWF Warszawa. Dzień później odniosły kolejne zwycięstwo w lidze juniorek, pokonując na wyjeździe 3:1 UKS Ozorków.

ŁKS po raz drugi wygrał z Jastrzębiem Borynia

ŁKS Commercecon Łódź po środowym zwycięstwie w Pucharze Polski, w środę po raz drugi pokonał zespół Jastrzębia Borynia PLKS Pszczyna. Tym razem jednak łodzianki nie straciły ani jednego seta i po...

Wszystkie drużyny ŁKS zagrają na wyjeździe

Problemy z halą sportową przy ul. Skorupki a także terminarz spowodowały, że w najbliższy weekend wszystkie zespoły ŁKS Siatkówka Żeńska rozegrają swoje mecze na wyjazdach.

Łodzianki dalej grają w Pucharze Polski

W hali w Suszcu spotkały się w środę pierwszoligowe zespoły Jastrzębia Borynia PLKS Pszczyna oraz ŁKS Commercecon Łódź, by walczyć o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Górą były łodzianki, a oba...

Puchar i liga z Jastrzębiem Borynia

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź w najbliższych dniach dwukrotnie zmierzą się na wyjeździe z Jastrzębiem Borynia PLKS Pszczyna. W środę zagrają w II rundzie Pucharu Polski, trzy dni później z tym samym...

Ligowe doświadczenie procentuje w rozgrywkach juniorek

Juniorki ŁKS SMS MG13 Łódź nie wykorzystały szansy na wygranie meczu II ligi w Nowym Dworze Mazowieckim. Doświadczenie z ligowych boisk zaprocentowało jednak w niedzielę, kiedy to w ważnym meczu...

I liga: Nike pokonana, mamy trzy punkty

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały ważny mecz z Nike Węgrów. Łodzianki we własnej hali pokonały rywala w trzech setach i tylko w drugiej partii wynik był przez chwilę zagrożony.

Ważny mecz ligowy z Nike Węgrów

W sobotę o g. 18:00 siatkarki ŁKS Commercecon Łódź zmierzą się w 7. kolejce rozgrywek I ligi kobiet z Nike Węgrów. Biorąc pod uwagę wyniki rywalek i ich miejsce w tabeli, nie będzie to łatwy mecz.