treść artykułu treść artykułu

Siatkarki ŁKS Łódź zagrają dla chorych dzieci
W sobotę siatkarki ŁKS zagrają w meczu na szczycie II ligi kobiet z AZS LSW Warszawa. Dwie niepokonane drużyny zmierzą się o ligowe punkty, ale również zagrają dla chorych dzieci będących pod opieką Fundacji Gajusz.

 

Wspólnie z pracownikami i wolontariuszami fundacji siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego będą chciały pomóc nieuleczanie chorym dzieciom.

W Stowarzyszeniu ŁKS Siatkówka Żeńska trenuje obecnie ponad 70 dziewczynek w różnych grupach wiekowych. Do uprawiania sportu niezbędne jest zdrowie, jednak siatkarki ŁKS nie zapominają również o tych, którym go brakuje. W sobotę w meczu na szczycie II ligi kobiet zagrają dla chorych dzieci będących pod opieką Fundacji Gajusz.

Fundacja GAJUSZ
działa od 1998 roku, jej celem jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Od 2005 roku prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu. W trakcie budowy jest jedno z pierwszych w Polsce, stacjonarne hospicjum dla dzieci Jest to przedsięwzięcie trudne, niezwykle kosztowne, dlatego też w pomoc przy jego realizacji postanowiły włączyć się siatkarki ŁKS.

Łodzianki w najbliższą sobotę rozegrają mecz na szczycie II ligi kobiet. W hali przy al. Unii Lubelskiej 2 o godzinie 14 zmierzą się dwa niepokonane dotąd zespoły – ŁKS Commercecon Łódź i AZS LSW Warszawa. Wstęp na to spotkanie tak jak dotychczas będzie darmowy, jednak przy wejściu do hali staną wolontariusze Fundacji Gajusz z puszkami, do który zbierane będą fundusze na budowę i wyposażenie stacjonarnego hospicjum dla dzieci. Jedną z wolontariuszek fundacji jest również środkowa bloku łódzkiego zespołu, Karolina Suwińska, która z powodu urazu nie wystąpi w sobotnim meczu, ale wraz z zespołem będzie namawiała sympatyków piłki siatkowej do pomocy dzieciom.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i mieszkańców naszego miasta wraz z rodzinami na mecz piłki siatkowej. W sobotę nie tylko będziemy mogli przezywać sportowe emocje, ale również pokażemy, że los nieuleczalnie chorych dzieci nie jest nam obcy.

 

ŁKS Commercecon Łódź – AZS LSW Warszawa

sobota, 1 grudnia, g. 14:00

hala MOSiR przy al. Unii Lubelskiej 2

 

Zagraj z nami dla chorych dzieci!

Komentarze artykułu Komentarze artykułu

Ocena artykułu Ocena artykułu

Średnia (0 Głosy)

Inne artykuły Inne artykuły

Ełkaesianki poznały ligowe terminarze

4 października meczami wyjazdowymi w Murowanej Goślinie i Łasku rozpoczną rywalizację drużyny ŁKS Łódź w I i II lidze kobiet. Rundę zasadniczą oba zespoły zakończą w lutym.

Plan przygotowań drużyn młodzieżowych

W poniedziałek, 11 sierpnia ruszają przygotowania do sezonu zespołu kadetek. W kolejnych dniach dołączać będą do nich kolejne drużyny, a 18 sierpnia wszyscy wyjadą na obóz sportowy do Sędziejowic.

Pierwszoligowy ŁKS rozpoczął przygotowania do sezonu

W poniedziałek siatkarki ŁKS Commercecon Łódź rozpoczęły przygotowania do sezonu 2014/2015, w którym jako beniaminek zagrają w I lidze kobiet. Na pierwszych zajęciach pojawiły się cztery nowe...

Wołoszyn i Suwińska najlepsze w Nowym Dworze Maz.

Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska wygrały turniej Plaża Open w Nowym Dworze Mazowieckim. Łodzianki po tym triumfie awansowały na pierwsze miejsce rankingu.

Juniorki ŁKS SMS MG13 zagrają w II lidze

Zespół rezerw ŁKS Łódź złożony z juniorek tego klubu w przyszłym sezonie wystąpi w rozgrywkach II ligi kobiet. Zarząd PZPS dołączył naszą drużynę do zespołów grupy III.

Wołoszyn i Suwińska na podium turnieju w Manufakturze

Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska zajęły trzecie miejsce na turnieju z cyklu Plaża Open w łódzkiej Manufakturze. W miniony weekend siatkarki ŁKS miały okazję wystąpić w końcu przed łódzką...

ŁKS Łódź na 13. miejscu w Polsce

Spośród niezliczonych drużyn tylko po trzy z każdego województwa kwalifikowały się do ogólnopolskiego finału minisiatkówki Kinder + Sport. W Drzonkowie „czwórka” ŁKS Łódź zajęła wysokie, 13. miejsce w...

Dobry występ łodzianek na plaży w Poznaniu

Na najwyższym stopniu podium turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Polski stanęły Izabela Soja oraz Aleksandra Filip (ŁKS), które w finałowym meczu pokonały Joannę Wiatr i Martynę Wardak. Agnieszka...

Aleksandra Filip ze złotem AMP

Aleksandra Filip oraz Izabela Soja z AWF Katowice triumfowały w rozegranych w miniony weekend Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej.

Joanna Sałyga w składzie ŁKS

Joanna Sałyga, która ostatnie sezony spędziła w warszawskiej Sparcie, będzie trzecią nową zawodniczką beniaminka I ligi kobiet, ŁKS Commercecon Łódź. To nie koniec wzmocnień łódzkiego zespołu, który...